TIBIGO - najczęściej zadawane pytania
JAK DOKONAĆ ZAKUPU NA PLATFORMIE TIBIGO ?
Zakupy na naszej platformie nie różnią się od zakupów w innych serwisach sprzedażowych. Sam zakup biletów jest intuicyjny i składa się z 3 kroków:
  • Wyszukujesz i wybierasz bilety na interesujące Cię wydarzenie.
  • Dokonujesz zakupu i opłacasz zamówione bilety. W tym kroku wybierasz opcję dostawy – dla biletów kartonikowych jest to przesyłka kurierska, bądź odbiór osobisty przed wydarzeniem, a dla biletów elektronicznych – wysyłka e-mailem. W przypadku biletów mobilnych może zaistnieć konieczność zainstalowania odpowiedniej aplikacji – poinformujemy Cię o tym fakcie mailowo.
  • Oczekujesz na dostarczenie (dostawę) biletów.
KIEDY OTRZYMAM ZAKUPIONE BILETY?
Zamówione i prawidłowo opłacone bilety zostaną do Ciebie dostarczone do 48 godzin przed wydarzeniem. W wielu przypadkach dostawa nastąpi zdecydowanie wcześniej, jednakże zdarza się, że organizatorzy imprez ze znacznym opóźnieniem generują i wysyłają bilety. Gwarantujemy, że otrzymasz swoje bilety przed wydarzeniem. Możesz także (do momentu nadania biletów przez Sprzedającego) zmienić adres doręczenia przesyłki, kontaktując się z nami pod adresem: Jeżeli opcją dostawy przesyłka kurierska – otrzymasz od nas wiadomość e-mail z numerem przesyłki i przewidywanym terminem doręczenia. W przypadku biletów elektronicznych – bilety zostaną do Ciebie przesłane najpóźniej na 48 h przed wydarzeniem. Jeżeli zakupione bilety posiadały opcję "wysyłka natychmiastowa" – zostaną wysłane od razu po potwierdzeniu płatności (zwykle w ciągu maksymalnie kilkunastu minut od zakupu).
DLACZEGO ZAKUPY NA PLATFORMIE TIBIGO SĄ BEZPIECZNE?
Ze względu na stosowane przez nas procedury, gwarantujemy autentyczność biletów i dostarczenie ich na czas. Monitorujemy, czy Sprzedający wyśle bilety w zadeklarowanym terminie. Współpracujemy z najlepszą i najszybszą firmą kurierską w danym kraju. Sprzedający otrzymuje płatność za bilety od 5 do 8 dni roboczych po odbyciu wydarzenia. Ten czas pozwala nam na sprawdzenie, czy Kupujący otrzymał prawidłowe bilety na imprezę. Jeżeli nie otrzymasz biletów do 48 h przed wydarzeniem: W przypadku gdy nie otrzymasz biletów od Sprzedającego – postaramy się zapewnić bilety zastępcze. Wyłącznie w wyjątkowych przypadkach, gdyby okazało się to niemożliwe, zwracamy pełny koszt zakupu biletów.
CZY MAM GWARANCJĘ, ŻE ZAKUPIONE BILETY BĘDĄ OBOK SIEBIE?
Każdy Sprzedający zobowiązany jest zgodnie z naszym Regulaminem, do wystawiania w jednej ofercie miejsc obok siebie.
CO WCHODZI W SKŁAD OSTATECZNEJ CENY ZA BILETY NA PORTALU TIBIGO?
Cenę biletu/ów określa Sprzedający. Do danej ceny doliczony jest koszt prowizji, który pozwala nam na utrzymanie portalu, oraz opłata za dostawę biletów do Kupującego.
DLACZEGO CENY BILETÓW SĄ RÓŻNE?
Portal TIBIGO jest serwisem odsprzedaży biletów. Sprzedający sam określa cenę, za którą chce sprzedać bilet/y. W wielu przypadkach są to bilety na imprezy już wyprzedane, stąd są możliwe różnice w cenach biletów na dane sektory. Ceny mogą się zmieniać dynamicznie – w zależności od Sprzedawcy. Nie ingerujemy w ceny sprzedaży. Kupujący musi mieć świadomość, że cena zakupu jest ceną ostateczną (nie podlega negocjacji).
CO SIĘ DZIEJE Z ZAKUPIONYMI BILETAMI W PRZYPADKU ODWOŁANIA WYDARZENIA?
W przypadku gdy Organizator odwoła dane wydarzenie otrzymasz od nas szczegółowe informacje gdzie i kiedy (w jakim terminie) należy odesłać bilety. Kupującym zwracamy koszt zapłaconej kwoty za bilety oraz naszej prowizji. Zwrotowi nie podlegają koszt dostawy oraz koszt odesłania biletów.
CZY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ Z ZAKUPIONYCH BILETÓW?
Nie. Wszystkie transakcje są ostateczne i nie ma możliwości ich anulowania. Zachęcamy, aby w przypadku chęci sprzedaży biletów skorzystali Państwo z platformy TIBIGO.
JAK WYGLĄDA ODBIÓR OSOBISTY BILETÓW PRZED WYDARZENIEM?
Po zakupie biletów z osobistą formą odbioru przed wydarzeniem otrzymają Państwo od nas e-mailem instrukcję wraz z numerem telefonu osoby, od której odbiorą Państwo zakupione bilety. Należy się z nią skontaktować w celu ustalenia dokładnego czasu i miejsca odbioru biletów w dniu wydarzenia. Odbiór powinien odbyć się przed miejscem, w którym odbywa się wydarzenie, w takim czasie, aby Kupujący mógł wziąć w nim udział. W przypadku gdy Kupujący nie odbierze zakupionych biletów – nie przysługuje mu zwrot pieniędzy. Gwarantujemy, że taka forma odbioru biletów jest bezpieczna, ponieważ na osobiste przekazywanie biletów przed wydarzeniem pozwalamy tylko naszym stałym Sprzedającym, którzy są przez nas w pełni zweryfikowani i wiarygodni.
JAK SPRZEDAĆ BILETY NA PLATFORMIE TIBIGO?
Sprzedaż biletów na portalu TIBIGO składa się z 3 kroków:
  • Na stronie https://tibigo.com/ wystawiasz bilety do sprzedaży. W formularzu starannie opisujesz bilety (sektor, rząd), podajesz swoją cenę oraz w przypadku gdy sprzedajesz bilety kartonikowe – adres skąd bilety mają zostać odebrane przez kuriera. Dodatkowo należy także podać numer konta, na które otrzymasz zapłatę.
  • Gdy Twoje bilety znajdą nabywcę, otrzymasz od nas powiadomienie e-mailem oraz SMS wraz z instrukcją przesłania biletów do Kupującego.
  • W terminie od 5 do 8 dni roboczych po wydarzeniu wykonamy do Ciebie przelew zadeklarowanej kwoty za sprzedane bilety na podane konto. Procedura ta ma na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa transakcji obu stronom. Sprzedający mają pewność, że ich bilety zostały opłacone – co jest warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia realizacji zamówienia. Kupujący w uzasadnionych przypadkach (patrz Regulamin) ma możliwość zgłoszenia reklamacji.
JAK MAM WYCENIĆ BILETY DO SPRZEDAŻY?
Portal TIBIGO nie ogranicza Cię w tym w żaden sposób. Musisz pamiętać, że cena powinna być atrakcyjna dla Kupującego. Im niższa cena, tym większa szansa na szybką sprzedaż biletów. Pamiętaj, że ostateczna cena dla Kupującego będzie powiększona o koszt wysyłki i opłatę za zamówienie (prowizję). Portal TIBIGO nie pobiera prowizji od Sprzedawców, za sprzedane bilety otrzymasz przelew w wysokości pełnej zadeklarowanej ceny sprzedaży.
CZY SPRZEDAJĄC BILETY PONOSZĘ KOSZTY WYSYŁKI?
Jako Sprzedawca nie ponosisz kosztów wysyłki biletu/ów. Koszt dostawy biletów w przypadku realizacji zamówienia przy pomocy firmy kurierskiej ponosi Kupujący.
CZY PONOSZĘ KOSZTY ZA WYSTAWIENIE BILETÓW NA PORTALU TIBIGO?
Wystawienie biletów na portalu TIBIGO jest bezpłatne. Nie pobieramy prowizji od Sprzedawców. Sprzedający otrzymuje pełną zadeklarowaną w ofercie kwotę. Sprzedający ma prawo do bezpłatnego wycofania swojej oferty do czasu, kiedy bilety nie zostaną sprzedane.
JAK WYCOFAĆ OFERTĘ SPRZEDAŻY ?
Jeżeli chcesz zrezygnować ze sprzedaży biletów na naszym portalu, musisz zalogować się do swojego konta. Następnie przejdź do Sprzedawanych biletów i naciśnij przycisk USUŃ. Ogłoszenie zostanie bezzwłocznie usunięte z portalu TIBIGO. Musisz pamiętać, że ogłoszenie możesz wycofać tylko w momencie, w którym jest ono aktywne, tzn. do czasu w którym nikt nie dokonał zakupu Twoich biletów.
CZY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ ZE SPRZEDAŻY BILETÓW PO TYM, JAK ZOSTAŁY SPRZEDANE?
Nie ma możliwości wycofania się z zawartej transakcji. Wszelkie transakcje są ostateczne. W przypadku gdy jako Sprzedający nie zrealizujesz swojej sprzedaży, zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami znalezienia biletów zastępczych dla Kupującego.
CO SIĘ DZIEJE W PRZYPADKU ZMIANY TERMINU WYDARZENIA?
Wszystkie bilety zachowują ważność na nowy termin wydarzenia.
CO SIĘ DZIEJE W PRZYPADKU ODWOŁANIA WYDARZENIA?
Kupującemu przysługuje zwrot biletów. Jeżeli z niego skorzysta, bilety zostaną odesłane do Sprzedającego w terminie umożliwiającym mu zwrot biletów w punkcie zakupu (u Organizatora).
CO MOGĘ ZROBIĆ GDY NIE MOGĘ ZNALEŹĆ IMPREZY NA KTÓRĄ CHCĘ SPRZEDAĆ BILETY?
Możesz zgłosić nam imprezę korzystając z formularza na naszej stronie: https://tibigo.com/info/add_event możesz też napisać bezpośrednio na adres: z prośbą o dodanie wydarzenia (nazwa, miejsce i data wydarzenia) a my postaramy się ją umieścić na portalu TIBIGO.
CZY NA PORTALU TIBIGO MOGĘ SPRZEDAĆ BILETY IMIENNE?
Tak. Możesz sprzedać bilety imienne. Wystawiając bilety na wydarzenie spersonalizowane musisz zaznaczyć opcję „zmienię dane na biletach na dane klienta”. Jeżeli posiadasz bilety bezimienne – powinieneś wybrać opcję „sprzedaję bilety bezimienne”. W przypadku biletów elektronicznych należy wybrać opcję „załaduję bilety po sprzedaży”, ponieważ najpierw należy zmienić dane. W e-mailu po sprzedaży otrzymasz od nas imię i nazwisko Kupującego, na które należy zmienić dane na biletach. Następnie Sprzedający zobowiązany jest do kontaktu z bileterią, na której pierwotnie zakupił bilety w celu zmiany danych. Koszt zmiany danych ponosi Sprzedający (należy o tym pamiętać przy wycenie biletów do sprzedaży). Po otrzymaniu biletów ze zmienionymi danymi należy je załadować poprzez Panel Użytkownika, bądź też w przypadku biletów kartonikowych wysłać je kurierem. Wysyłka kurierem powinna nastąpić WYŁĄCZNIE poprzez naszego kuriera, gdyż jedynie wtedy możemy monitorować przesyłkę, czy zostanie ona doręczona na czas.
UWAGA! Imprezy spersonalizowane, to takie wydarzenia, na których obowiązuje kontrola zgodności danych na biletach z dowodem tożsamości. Informację, czy dane wydarzenie jest spersonalizowane (imienne) możesz znaleźć na stronie organizatora danego wydarzenia. Nie należy również mylić tych biletów, z biletami na których widnieją Twoje dane jako kupującego.
CO ZROBIĆ GDY MOJE BILETY ZOSTANĄ SPRZEDANE?
Po opłaceniu biletów przez Kupującego wyślemy do Ciebie e-maila oraz SMS z informacją o sprzedaży. Jeżeli Kupujący nabył bilety kartonikowe, zaloguj się do swojego konta, przejdź do Sprzedane bilety i wybierz datę odbioru biletów przez kuriera. Następnie kliknij „list przewozowy do wydruku” oraz „protokół przekazania do wydruku” i wydrukuj te dokumenty. Przygotuj bilety do nadania. Kopertę z biletami wraz z wydrukowanym listem przewozowym i protokołem przekazania przekaż kurierowi. Jeżeli Kupujący nabył bilety elektroniczne (pdf) z opcją natychmiastowego pobierania – nie musisz nic robić. Natomiast jeżeli nie ładowałeś biletów przy wystawianiu oferty – teraz powinieneś je załadować, abyśmy mogli przekazać je Kupującemu. Procedura przy sprzedaży biletów spersonalizowanych została opisana powyżej.
DLACZEGO PRZELEW NALEŻNOŚCI ZA BILETY OTRZYMAM DOPIERO PO KILKU DNIACH?
Gwarancja bezpieczeństwa dla Sprzedających oraz Kupujących jest dla nas niezmiernie istotna. Dlatego też procedurą zabezpieczającą transakcję jest wypłata środków za sprzedane bilety w ciągu od 5 do 8 dni roboczych po odbyciu się danego wydarzenia. Ma to na celu gwarancję otrzymania przez Kupującego ważnych biletów, uprawniających do wejścia na wydarzenie. Natomiast dokonanie zapłaty w momencie zakupu ma na celu zagwarantowanie Sprzedającemu, że Kupujący nie wycofa się z transakcji.
Powrót do strony głównej